Zamień auto na elektryczne!

25 sierpnia, 2021 3:23 pm Published by

Prawie każdy producent samochodów ma już w swojej ofercie na polski rynek samochód elektryczny. Zarówno w segmencie niewielkich aut miejskich, jak i dużych luksusowych.

I nawet jeśli bariery ekonomiczne są jeszcze wysokie, to coraz więcej świadomych osób szuka rozwiązań pozwalających je pokonywać. Jedną z nich są zapewne wiaty fotowoltaiczne, redukujące znacznie codzienne koszta posiadania i używania „elektryka”. 

Dlaczego warto wziąć pod uwagę zmianę samochodu na elektryczny?

– Nie emitują spalin, które to zawierają dużo niezdrowych związków chemicznych – są więc jednym z naszych największych sprzymierzeńców w walce ze smogiem.

– Niski koszt ładowania w porównaniu do tradycyjnego „tankowania”. Szczególnie jeśli korzystamy z odnawialnych źródeł energii – w tym przypadku fotowoltaiki (a konkretnie wiaty fotowoltaiczne) – bilans rachunków jest naprawdę bardzo korzystny.

– W centrach miast dedykowane są specjalne miejsca do parkowania, co przy obecny obłożeniu parkingów pozwala oszczędzić mnóstwo czasu na szukanie miejsca.

– Możliwość jazdy buspasem.

– Wjazd do strefy o ograniczonym ruchu (zwykle w centrach dużych, historycznych miast, do których mogą wjeżdżać tylko samochody elektryczne lub hybrydowe).

Categorised in: Bez kategorii

This post was written by davinciadmin