Dotacje dla firm

Montaż własnego źródła wytwórczego OZE  to niemałe wyzwanie dla budżetu nie tylko małych firm. I tu z pomocą przychodzi szereg dotacji, z jakich można skorzystać na interesujących warunkach. 

W ostatnich tygodniach uruchomione zostały pierwsze środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) o wartości blisko 60 mld euro. To prawie 260 mld złotych, z czego prawie połowa trafi w najbliższych miesiącach do sektora energetycznego, na rzecz transformacji energetycznej i ekologicznej.

Polscy przedsiębiorcy mają 2 lata (do końca 2026 r.) na zagospodarowanie tych pieniędzy, co oznacza, że muszą się naprawdę spieszyć, aby zostać ich beneficjentem.

Należy podkreślić, że pierwszeństwo będą miały te projekty, które mają uregulowane sprawy administracyjne, tj. uzyskane warunki przyłączenia do sieci od operatora sieci dystrybucji czy pozwolenie na budowę. (to można pominąć jeśli jest za dużo)

Z jakich dotacji i jakim regionie przedsiębiorcy mogą skorzystać w najbliższych miesiącach tego roku – zachęcamy do zapoznania się z listą programów:

Dotacje i inne wsparcie na projekty energetyczne w roku 2024