Dotacje dla firm

300 proc. wyższy rachunek za ogrzewanie budynku gazem, 100 proc. wyższy rachunek za energię elektryczną – to nie złowieszcze zapowiedzi i spekulacje – to fakty, które po pierwszym kwartale 2022 r. są rzeczywistością, udokumentowaną cyframi na rachunkach.

Szukanie alternatywy na optymalizację kosztów z nich wynikających warto zacząć od prześledzenia możliwości, jakie oferują produkty oparte na energii odnawialnej. Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła to rozwiązania na miarę obecnych wyzwań rynkowych. Innej drogi nie ma!

Montaż instalacji fotowoltaicznej czy pompy ciepła to z pewnością niemałe wyzwanie dla budżetu nie tylko małych firm. I tu z pomocą przychodzi szereg dotacji, z jakich można skorzystać na interesujących warunkach. Jak to zrobić?

W kwietniu 2022 r. Da Vinci Green Energy P.S.A. rozpoczęło współpracę z Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA Sp. z o.o., wspierającym przedsiębiorstwa w pozyskaniu dotacji. Działania Centrum mają charakter doradczy, z dotychczasową skutecznością w pozyskiwaniu środków na inwestycje na poziomie 85 proc.

Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA Sp. z o.o. zrealizowała ponad 1800 projektów, doradza m.in. w zakresie transformacji rynku, rozwoju regionalnego, funduszy krajowych i zagranicznych. Dyrektorem Generalnym Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA jest pan Stanisław Lis, ekspert ds. polityki regionalnej, funduszy UE, EOG i PPP.