Fotowoltaika dla centrum handlowego

Fotowoltaika dla centrum handlowego. Czy odnawialne źródła energii to oszczędność dla centrów handlowych?

26 sierpnia, 2022 |

Coraz więcej centrów i galerii handlowych decyduje się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Z jednej strony ich znaczenie jest czysto ekonomiczne i mają obniżyć koszty energii, z drugiej zaś fotowoltaika dla centrum handlowego może tam przyciągnąć osoby, które cenią sobie wykorzystywanie zielonej energii.

Fotowoltaika w centrach handlowych – czy ma sens?

Średnie zużycie energii w centrach handlowych to około 300 kWh na metr kwadratowy. Liczba ta może wydawać się duża, ale jeżeli weźmie się pod uwagę to, że każde centrum handlowe jest klimatyzowane i wentylowane, to przestaje dziwić. Wysokie zużycie energii w centrach handlowych wynika także z oświetlenia, które włączone jest przez kilkanaście godzin dziennie przez prawie cały rok. Eksperci przewidują, że rachunki za prąd dla właścicieli centrów handlowych z roku na rok będą coraz wyższe. Szacuje się, że do 2035 roku ceny energii elektrycznej mogą wynieść nawet 400 zł/MWh. Taki wzrost sprawi, że właściciele będą musieli szukać dodatkowych rozwiązań, które zapewnią oszczędności. Rozwiązaniem może być fotowoltaika dla centrum handlowego.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Prosument a fotowoltaika w centrach handlowych

Nowelizacja ustawy o OZE z 2019 roku sprawiła, że inwestycja w panele fotowoltaiczne w centrach handlowych stała się opłacalna. Wcześniej status prosumenta mogli mieć jedynie właściciele przydomowej fotowoltaiki. Nowa definicja prosumenta sprawiła, że o ten status mogą się teraz ubiegać także przedsiębiorstwa, które produkują energię na własny użytek. Warunkiem jest jednak to, aby pozyskiwana energia nie stanowiła przeważającej części działalności przedsiębiorstwa. Sama instalacja nie może też przekroczyć 50 kWp. 


Zamów darmową konsultację

  Przedsiębiorstwa mogą więc obecnie zainstalować panele fotowoltaiczne o mocy do 50 kWp na własne potrzeby, a nadwyżki   jak w przypadku instalacji powyżej 50kWp są wtedy sprzedawane po cenie określonej przez URE (Urząd Regulacji Energetyki) lub po średniej cenie prądu na rynku konkurencyjnym. 


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla restauracji – zielona energia szansą na wyjście z kryzysu dla gastronomii

  Fotowoltaika dla centrum handlowego z Da Vinci

  Montaż fotowoltaiki dla centrum handlowego powinno się przeprowadzać ze wsparciem specjalistów. Da Vinci Green Energy tworzą ludzie o ogromnym doświadczeniu w branży OZE, ale także z przeszłością w sektorze bankowym. Głównych inwestorem spółki jest polski fundusz WP2 Investments. Nasz zespół pomoże Ci zarówno w kwestiach technicznych, jak i finansowych. Zaufali nam Nasi ambasadorzy: mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i himalaista Kacper Tekieli. Jeżeli jesteś zarządcą centrum handlowego i zastanawiasz się nad założeniem instalacji fotowoltaicznej, skontaktuj się z nami!


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️