fotowoltaika dla piekarni i cukierni

Fotowoltaika dla piekarni i cukierni – jakie daje korzyści?

22 sierpnia, 2022 |

Fotowoltaika doskonale sprawdza się w branży piekarniczej i cukierniczej. Aby biznes mógł nieprzerwanie funkcjonować, trzeba zużywać bardzo duże ilości energii elektrycznej, która jest obecnie bardzo droga. Możliwość zmniejszenia rachunków za prąd może znacząco wpłynąć na finanse firmy. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w fotowoltaikę dla piekarni i cukierni?

Fotowoltaika dla piekarni i cukierni – dlaczego warto w nią zainwestować?

Nic nie wskazuje na to, aby ceny prądu miały w najbliższym czasie gwałtownie spaść. Specjaliści twierdzą, że opłaty za energię będą coraz większe. Piekarnie i cukiernie zużywają duże ilości prądu, więc są szczególnie narażone na wzrost cen. Średniej wielkości piekarnia może zużyć nawet ponad 100 tysięcy kWh w ciągu roku. Piece, a także inne maszyny, które są niezbędne do produkcji, zużywają stosunkowo dużo energii elektrycznej. Oznacza to, że nawet niewielka podwyżka może oznaczać dla piekarni lub cukierni duży wydatek.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Rozwiązaniem mogą być instalacje fotowoltaiczne, które w znaczącym stopniu wpłyną na wysokość rachunków. Zamontowanie fotowoltaiki dla piekarni i cukierni zmniejszy zapotrzebowanie firmy na energię, dzięki czemu produkcja wciąż będzie rentowna dla właściciela.

Piekarnie i cukiernie a status prosumenta

Piekarnie i cukiernie, które mają instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kWp, mogą działać w charakterze prosumenta. Dzięki temu część energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne może zostać sprzedana do sieci, co wpłynie na wysokość rachunków za prąd. Zamontowanie fotowoltaiki będzie miało wymierne korzyści dla właściciela piekarni, bo przełoży się na realne obniżenie kosztów produkcji.


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Fotowoltaika sprzyja środowisku

  Coraz więcej klientów zwraca uwagę na to, czy firma, której produkty kupują, jest ekologiczna. Dzięki panelom fotowoltaicznym można pokazać im, że firma sprzyja środowisku! Osoba, dla której ma to znaczenie, patrzy na produkty zupełnie inaczej, gdy wie, że ich produkcja nie wpłynęła negatywnie na środowisko naturalne.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla sklepu. Oszczędności na rachunkach za prąd i inne korzyści

  Czy fotowoltaika dla piekarni i cukierni jest opłacalna?

  Opłacalność fotowoltaiki jest zależna od wielu czynników. Wpływ na jej rentowność ma między innymi wielkość instalacji oraz to, czy firma korzysta ze statusu prosumenta. Wiele zależy również od tego, czy piekarnia lub cukiernia skorzysta z odpowiedniej pomocy. Przy planowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznej bardzo ważne jest odpowiednie wsparcie. Może je zapewnić firma Da Vinci Green Energy!

  Fotowoltaika dla piekarni i cukierni – wybierz Da Vinci!

  Fotowoltaika dla piekarni i cukierni wymaga odpowiedniego zaplanowania, dlatego warto skorzystać ze wsparcia Da Vinci Green Energy. Dzięki współpracy można pozyskać dofinansowanie w kwocie około 85% wartości inwestycji. Specjaliści Da Vinci pracowali przy wielu projektach związanych z OZE. Dzięki takiemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wesprzeć piekarnie i cukiernie. Nasi specjaliści mają doświadczenie w kwestiach finansowych, którego podstawą są lata pracy w sektorze bankowym. Kapitał zakładowy firmy to 2,5 miliona złotych, a jednym z naszych głównych inwestorów jest WP2 Investments. Ambasadorami Da Vinci są mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli, czyli para sportowców, których łączy z Da Vinci Green Energy promowanie postaw ekologicznych i korzystanie z rozwiązań bliskich naturze. Argumenty związane z ekologią, a także twarde dane nie pozostawiają wątpliwości, że fotowoltaika to rozwiązanie przyszłości. Zapraszamy do kontaktu przedsiębiorstwa, które są zainteresowane założeniem instalacji fotowoltaicznej.