stacja benzynowa

Fotowoltaika dla stacji paliw. Ekologiczne rozwiązania dla branży paliwowej

20 lipca, 2022 |

Jeśli chodzi fotowoltaikę dla stacji paliw, w tym zakresie nadal jest co robić. W Polsce działa łącznie prawie osiem tysięcy instalacji, ale PV założono tylko na kilkudziesięciu stacjach benzynowych. Jednak teraz to gry włączają się duże koncerny, które zapowiadają prawdziwą ekologiczną rewolucję.

Fotowoltaika dla stacji paliw – nie tylko dla dużych graczy

W fotowoltaikę dla stacji paliw inwestuje nie tylko polski Orlen. Robią to także Shell, Avia oraz właściciel marki Moya. Już na kilkudziesięciu budynkach potentaci umieścili instalację PV, produkującą ekologiczny prąd, który częściowo zaspokaja potrzeby obiektów. Warto przyjrzeć się Orlenowi – ostatnim projektem koncernu było umieszczenie mikroinstalacji o mocy 50 kWp na stacji paliw w Płocku. Dzięki temu w rachunki za energię elektryczną zmniejszą się o 25% w skali roku, podobnie jak emisja CO2. Jednak fotowoltaikę można wykorzystać nie tylko do obniżenia kosztów własnych, ale także do zasilania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Takie usługi oferuje coraz więcej stacji benzynowych.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Zamów darmową konsultację


  Co zyskasz dzięki instalacji fotowoltaicznej?

  Odnawialne źródła energii i zmniejszenie emisyjności to element strategii dużych koncernów. Mogą brać z nich przykład właściciele małych stacji paliw, którzy również powinni włączyć się w ekologiczny trend. Obniżenie kosztów rachunków za energię to szansa na poszerzenie oferty. Inwestycja w OZE zwróci się już po 3-5 latach. Choć taki krok może stanowić spore obciążenie dla budżetu, z pomocą przychodzą:

  • środki z programów operacyjnych poszczególnych województw;
  • programy rządowe takie jak Energia Plus i Gwarancja Biznesmax;
  • oferty leasingu instalacji fotowoltaicznej.

  Fotowoltaika dla stacji paliw? Zaufaj specjalistom

  Przedsiębiorcy, który szuka fotowoltaiki dla stacji paliw, nie stać na to, by współpracować z niesprawdzonym wykonawcą. Da Vinci Green Energy to duża firma o kapitale zakładowym 2,5 mln zł, za którą stoi wspierający innowacyjność w branży zielonej energii fundusz WP2 Investments. Zespół fachowców zdobywał doświadczenie między innymi w branży OZE oraz branży finansowej, potrafimy więc zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania. Dzięki temu, że nawiązaliśmy współpracę z Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA, nasi klienci mogą liczyć na doradztwo w zakresie pozyskiwania dotacji. Nasze instalacje tworzymy wyłącznie z najlepszych komponentów, pochodzących od renomowanych dostawców. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania, co docenili nasi ambasadorzy małżeństwo sportowców – mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz uznany alpinista Kacper Tekieli.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Ślad węglowy firmy – jak go ograniczyć?