fotowoltaika na dach chłodni

Fotowoltaika na dach chłodni – dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

16 sierpnia, 2022 |

Chłodnie pobierają bardzo dużo energii elektrycznej. Jest to spowodowane tym, że urządzenia do schładzania powietrza muszą cały czas pracować. Chłodnie są często spotykane przy gospodarstwach rolnych, które zajmują się produkcją warzyw oraz owoców. W tej branży utrzymywanie odpowiedniej temperatury w chłodni jest bardzo ważne. Fotowoltaika to w tym wypadku wybór bardzo ekonomiczny i ekologiczny!

Jakie są zalety fotowoltaiki na dach chłodni?

Energia elektryczna jest coraz droższa i nic nie wskazuje na to, że tendencja ta zmieni się w najbliższym czasie. Eksperci twierdzą, że w najbliższych latach cena prądu będzie wciąż rosła. Właściciele chłodni powinni więc zacząć myśleć o alternatywnym sposobie zaopatrzenia w energię, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze. 


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Chłodnie to obecnie bardzo dobre rozwiązanie dla gospodarstw rolnych. Dzięki nim można przechować produkt dobry jakościowo do czasu, aż zyska on na rynku zdecydowanie lepszą cenę. Chłodnie nie są jednak używane jedynie w rolnictwie, ale też w gastronomii. Właściciele lokali również muszą liczyć się ze wzrostami cen, dlatego instalacja fotowoltaiczna może być dobrym wyborem również dla nich.

Kolejną ważną zaletą jest to, że korzystając z energii pochodzącej z OZE, gospodarstwo lub lokal gastronomiczny są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku. Wielu klientów bardzo szanuje takie podejście i zdecydowanie chętniej korzysta z usług firm działających ekologicznie. 


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Fotowoltaika na dach chłodni – co jeszcze warto wiedzieć?

  Agregaty zastosowane w chłodniach to bardzo energochłonne urządzenia. W niektórych firmach energia potrzebna do zasilenia chłodni stanowi nawet do 80% całego zużycia. Instalacje fotowoltaiczne są praktycznie bezobsługowe, a więc nie trzeba się specjalnie martwić o ich odpowiednie działanie. Ważne jest jednak, aby instalacja fotowoltaiczna na dach chłodni została odpowiednio przemyślana. Warto więc współpracować ze specjalistami z branży. Da Vinci Green Energy to właśnie tacy fachowcy. 


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla firm 2022 – czy warto się zdecydować?

  Fotowoltaika na dach chłodni  – wybierz Da Vinci!

  Fotowoltaika wymaga odpowiedniego planowania, dlatego współpraca ze specjalistami może być niezbędna. Nasi specjaliści mają bardzo duże doświadczenie z pracy przy projektach związanych z OZE. Jesteśmy również w stanie wspomóc właścicieli chłodni, którzy chcą zbudować instalację fotowoltaiczną, w kwestiach związanych z finansami. Dzięki temu, że nawiązaliśmy współpracę z Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA, nasi klienci mogą liczyć na doradztwo w zakresie pozyskiwania dotacji. Kapitał zakładowy firmy to 2,5 miliona złotych, a naszym głównym inwestorem jest WP2 Investments, fundusz wspierający innowacyjność w branży zielonej energii. Ambasadorami Da Vinci Green Energy są mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli. Zapraszamy do kontaktu duże przedsiębiorstwa, które są zainteresowane założeniem instalacji fotowoltaicznej!