fotowoltaika dla sklepu

Fotowoltaika dla sklepu. Oszczędności na rachunkach za prąd i inne korzyści

5 kwietnia, 2022 |

– Wydatki na energię elektryczną to ponad 20% kosztów prowadzenia działalności. Jeszcze więcej płacą właściciele sklepów spożywczych, którzy muszą zadbać o chłodzenie żywności – mówi Krzysztof Lalik, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w Da Vinci Green Energy. – Rekordowe podwyżki cen prądu i niepewność pokrycia stale rosnącego zapotrzebowania na energię w kraju przez sektor energetyki to poważne powody do niepokoju. Postawienie na fotowoltaikę dla sklepu, najlepiej w połączeniu z magazynami energii i pompami ciepła, zapewnia przedsiębiorcy niezależność energetyczną. Oszczędności na rachunkach to nawet 95% dotychczas płaconej kwoty – przekonuje Krzysztof Lalik.

Fotowoltaika dla sklepu – przykładowe dane, podstawowe informacje

Nawet mikroinstalacja, która nie pokrywa pełnego zapotrzebowania na prąd, oznacza konkretny zysk. Właściciel sklepu, który płacił 34,5 tys. zł rocznie za energię, po założeniu paneli o mocy 20 kWp (na ok. 50% zużycia) zredukował opłaty do 17,3 tys. zł. Przykład z województwa pomorskiego – elektrownia solarna 7,37 kW z 22 paneli PV przyniosła 4500 zł oszczędności już w pierwszym roku funkcjonowania. Dużo taniej, a do tego z korzyścią dla środowiska! Fotowoltaika dla sklepu ograniczyła emisję CO₂ o 3 tony w ciągu roku. Inny przykład w branży to obniżenie wydatków na prąd z 3332 zł do niespełna 145 zł rocznie.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Ile oszczędzi Twoja firma i placówka handlowa na OZE? Obliczą to specjaliści w ramach audytu energetycznego. Zyski i stopa zwrotu z inwestycji zależą także od czynników zewnętrznych – im bardziej drożeje prąd na rynku, tym więcej zostaje w portfelach właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Wiele zależy także od:

 • poziomu zużycia energii elektrycznej;
 • lokalizacji elektrowni (liczba słonecznych dni, kąt padania promieni itd.);
 • charakterystyki budynku, w którym mieści się sklep (położenie, orientacja, typ zadaszenia);
 • poziomu autokonsumpcji (zwiększają go magazyny energii);
 • aktualnych programów dofinansowań OZE.
Przeczytaj:  Fotowoltaika dla małych firm – krok ku lepszej przyszłości

I mały sklepik, i duży market mogą sporo zyskać dzięki fotowoltaice

Cała inwestycja może zwrócić się w całości nawet po 3–4 latach, a przecież panele fotowoltaiczne wysokiej jakości cechują się żywotnością sięgającą 25 lat. Czysta energia z własnej elektrowni słonecznej może zasilać nie tylko sklepowe oświetlenie czy chłodziarki, lecz także wiele innych instalacji. Ogrzewanie (i chłodzenie) pompami ciepła to kolejny sprawdzony sposób na spore oszczędności oraz ograniczenie efektu cieplarnianego. Świadomość problemów związanych z klimatem wśród konsumentów rośnie – wizerunek „zielonej”, przyjaznej środowisku firmy może pomóc w pozyskiwaniu klientów.


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Jeszcze więcej możliwości mają duże hipermarkety. Parking na kilkaset lub parę tysięcy samochodów to idealne miejsce, by dzięki fotowoltaice dla sklepu zaoferować klientom możliwość doładowania auta elektrycznego. Carporty z wiatami zapewniają również cień. Być może w niedalekiej przyszłości parkowanie pod konstrukcją dla paneli solarnych podczas zakupów stanie się normą.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Fotowoltaiką dla sklepu powinni zajmować się doświadczeni profesjonaliści

  Jeśli chcesz zainstalować fotowoltaikę dla sklepu, pomogą Ci fachowcy z Da Vinci Green Energy. Nasi specjaliści ocenią, co mogą ci zaproponować, by twoje oszczędności były jak największe. Jesteśmy dużą firmą z odpowiednim know-how. 2,5 mln zł kapitału zakładowego i wsparcie funduszu WP2 Investments pozwalają nam podejmować się ambitnych projektów. Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, do wyboru masz wiele programów, które pomagają firmom, chcącym korzystać z OZE. Jak znaleźć ten najlepszy? Pomoże w tym Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA, z którym współpracuje Da Vinci Green Energy. Dzięki ich wsparciu doradczemu możesz pozyskać nawet 85% wartości dotacji.

   Umów się na audyt energetyczny Twojego sklepu i dowiedz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie najlepsza u Ciebie!