fotowoltaika dla agroturystyki

Fotowoltaika dla agroturystyki. Bądź eko i inwestuj w odnawialne źródła energii

5 maja, 2022 |

Fotowoltaika dla agroturystyki to rozwiązanie, które przynosi wymierne korzyści. Z jednej strony obniża rachunki za energię elektryczną, a z drugiej poprawia wizerunek gospodarstwa. Jeśli chcesz odnieść sukces w tym biznesie, nie możesz nie uwzględnić OZE.

Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego jest specyficznym rodzajem działalności. Aby przyciągnąć gości, trzeba wyróżnić się na tle konkurencji. Wypoczynkiem na wsi są zainteresowani przede wszystkim mieszkańcy miast, którzy szukają świeżego powietrza, nieskażonej natury oraz ekologicznych produktów. Pokaż, że nie przyczyniasz się do degradacji środowiska – fotowoltaika dla agroturystyki to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii.

Fotowoltaika dla agroturystyki – dlaczego warto zainwestować?

Już w 2020 roku zaczął się regularny wzrost cen energii elektrycznej. Trzeci rok później wciąż są zawirowania i duża niepewność. Obecna sytuacja na świecie tylko pogłębiła kryzys. Próby regulacji ze strony rządu niekoniecznie przynoszą skutki, szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw.  Według danych Da Vinci Green Energy w ciągu ostatniego roku cena węgla wzrosła o 85%, a gaz podrożał o 200%, co nie pozostaje bez wpływu na ceny prądu. To nie koniec zapowiadanych podwyżek – w 2023 roku mają paść kolejne rekordy.

Średnie roczne zużycie prądu w gospodarstwie rolnym wynosi nawet 66 000 kWh, a średni koszt 1 kWh to około 77 gr. Fotowoltaika dla agroturystyki może obniżyć te koszty o 90%, a dodatkowo uniezależni prowadzących ją rolników od zewnętrznych dostawców. Dlaczego warto założyć instalację PV? Takie rozwiązanie:


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


Zamów darmową konsultację


  • zapewni bezpieczeństwo energetyczne w przypadku przerw w dostawach prądu;
  • zwiększy zyski z agroturystyki, ponieważ obniży koszty energii elektrycznej;
  • zabezpieczy przed skutkami kolejnych podwyżek cen prądu.

  Dofinansowanie fotowoltaiki dla gospodarstwa agroturystycznego

  Gospodarstwo agroturystyczne zużywa więcej energii niż zwykły dom jednorodzinny, dlatego takie rozwiązanie jest korzystne z biznesowego punktu widzenia. Można przy tym korzystać ze sztandarowego programu dla wsi, jakim jest AgroEnergia 2023. Celem tego programu priorytetowego NFOŚiGW jest wsparcie inwestycji m.in. w odnawialne źródła energii, które mają ograniczyć negatywny wpływ działalności rolniczej na środowisko – doprowadzić do poprawy jakości powietrza, a także poprawy efektywności energetycznej gospodarstw rolnych i zwiększenie ich samodzielności energetycznej.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  PVPI Business  – wskaźnik PV Profitability Index Business grudzień 2023

  Fotowoltaikę dla agroturystyki można finansować również z innych źródeł, takich jak regionalne programy wspierające rozwój OZE na terenach wiejskich. Rozumiemy, że bez specjalistycznej wiedzy trudno znaleźć taką formę wsparcia. Dlatego w Da Vinci Green Energy na stałe współpracujemy z kilkoma instytucjami, które wspierają przedsiębiorców w pozyskiwaniu dotacji na inwestycje oparte na OZE.

  Instalacja PV – współpracuj z najlepszymi

  W Da Vinci Green Energy stawiamy na najwyższą jakość wykonania instalacji i produkty wiodących światowych marek. Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, którzy zdobywali doświadczenie w sektorze bankowym oraz OZE. Stoi za nami wspierający innowacyjność fundusz WP2 Investments. 

  Jednocześnie rozumiemy, że postawienie instalacji fotowoltaicznej na użytek przedsiębiorstwa musi być poprzedzone profesjonalnym audytem energetycznym, fachowym konsultingiem, wsparciem w pozyskaniu finansowania i profesjonalnym doradztwem co do optymalizacji kosztów energii w każdym momencie funkcjonowania firmy.