fotowoltaika dla agroturystyki

Fotowoltaika dla agroturystyki. Bądź eko i inwestuj w odnawialne źródła energii

5 maja, 2022 |

Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego jest specyficznym rodzajem działalności. Aby przyciągnąć gości, trzeba wyróżnić się na tle konkurencji. Wypoczynkiem na wsi są zainteresowani przede wszystkim mieszkańcy miast, którzy szukają świeżego powietrza, nieskażonej natury oraz ekologicznych produktów. Pokaż, że nie przyczyniasz się do degradacji środowiska – fotowoltaika dla agroturystyki to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów pozyskiwania energii.

Fotowoltaika dla agroturystyki – dlaczego warto zainwestować?

Już w 2020 roku zaczął się regularny wzrost cen energii elektrycznej. Obecna sytuacja na świecie tylko pogłębiła kryzys. Według danych Da Vinci Green Energy w ciągu ostatniego roku cena węgla wzrosła o 85%, a gaz podrożał o 200%, co nie pozostaje bez wpływu na ceny prądu. To nie koniec zapowiadanych podwyżek – w 2023 roku mają paść kolejne rekordy.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Średnie roczne zużycie prądu w gospodarstwie rolnym wynosi nawet 66 000 kWh, a średni koszt 1 kWh to około 77 gr. Fotowoltaika dla agroturystyki może obniżyć te koszty o 90%, a dodatkowo uniezależni prowadzących ją rolników od zewnętrznych dostawców. Dlaczego warto założyć instalację PV? Takie rozwiązanie:

 • zapewni bezpieczeństwo energetyczne w przypadku przerw w dostawach prądu;
 • zwiększy zyski z agroturystyki, ponieważ obniży koszty energii elektrycznej;
 • zabezpieczy przed skutkami kolejnych podwyżek cen prądu.

Dofinansowanie fotowoltaiki dla gospodarstwa agroturystycznego

Gospodarstwo agroturystyczne zużywa więcej energii niż zwykły dom jednorodzinny, dlatego takie rozwiązanie jest korzystne z biznesowego punktu widzenia. Można przy tym korzystać ze sztandarowego programu dla wsi, jakim jest Agroenergia. Wysokość dotacji jest uzależniona od mocy instalacji – można liczyć na zwrot w wysokości od 15 000 do 25 000 zł. W programie mogą uczestniczyć dzierżawcy bądź właściciele nieruchomości rolnych, którzy przynajmniej przez rok prowadzą gospodarstwo o powierzchni od 1 do 300 ha.


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Dofinansowanie fotowoltaiki dla firm – 2023 rok. Lista programów

  Fotowoltaikę dla agroturystyki można dofinansować również z innych źródeł, takich jak regionalne programy wspierające rozwój OZE na terenach wiejskich. Rozumiemy, że bez specjalistycznej wiedzy trudno znaleźć taką formę wsparcia. Dlatego w Da Vinci Green Energy współpracujemy z Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA, które służy radą przedsiębiorcom poszukującym dofinansowania. Z ich pomocą można pozyskać dotacje w wysokości nawet 85% wartości inwestycji.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Instalacja PV – współpracuj z najlepszymi

  Słyszałeś o sytuacji, kiedy instalacja PV została dosłownie zdmuchnięta przez silne porywy wiatru? W Da Vinci Green Energy takie sytuacje się nie zdarzają, ponieważ stawiamy na najwyższą jakość wykonania i produkty wiodących światowych marek. Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, którzy zdobywali doświadczenie w sektorze bankowym oraz OZE. Stoi za nami wspierający innowacyjność fundusz WP2 Investments. Nasza wizja przekonała też znane sportowe małżeństwo. Mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz uznany alpinista Kacper Tekieli zostali ambasadorami marki Da Vinci Green Energy.