Fotowoltaika dla zakładów chemicznych

Fotowoltaika dla zakładów chemicznych. Zapewnij przedsiębiorstwu bezpieczeństwo energetyczne

18 maja, 2022 |

Jak podsumowuje Da Vinci Green Energy, w ostatnim roku cena węgla wzrosła o 85%, gazu o 200%, a certyfikatów CO2 o 243%. To nie koniec festiwalu podwyżek, ponieważ w perspektywie na 2023 rok przewidywane jest 100% wzrostu kosztów energii. Warto przy tym zaznaczyć, że według Polskich Sieci Elektroenergetycznych w roku 2021 Polska wyprodukowała 173,6 TWh energii elektrycznej, a jej zużycie wyniosło 174,4 TWh. Dane dotyczą całego kraju, jednak wiadomo, że przemysł ma ogromny w tym udział. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie, a przy tym odcięcie od rosyjskich dostaw energii, należy uniezależnić swoje przedsiębiorstwo od zewnętrznych źródeł. Fotowoltaika dla zakładów chemicznych to rozwiązanie, nad którym pochyla się coraz więcej firm.

Fotowoltaika dla zakładów chemicznych – najważniejsze informacje

Fotowoltaika dla zakładów chemicznych nadal nie jest tak popularnym rozwiązaniem jak powinna, ale widać pozytywne zmiany w tym kierunku. Własne farmy fotowoltaiczne założyły już dwa duże zakłady – Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” w Grzybowie oraz Zakłady Chemiczne „Siarkopol” w Tarnobrzegu. Moc instalacji w Azotach to 5 MW (wyprodukują rocznie 4,97 GWh na własne potrzeby), natomiast w tarnobrzeskim zakładzie powstała instalacja o mocy 2 MW, która 15% całego zapotrzebowania na prąd. Oba przedsiębiorstwa postawiły na farmy fotowoltaiczne, czyli dużą instalację o mocy powyżej 1 MWp. Jednak na rynku są też rozwiązania dla mniejszych firm:


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


 • mała instalacja PV (moc od 50 kWp do 500 kWp);
 • średnia instalacja PV (moc od 500 kWo do 1 MWp).

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się najlepszym dla siebie rozwiązaniem, mogą zamówić u nas indywidualny audyt. Przyjrzymy się warunkom, potrzebom i na pewno zaproponujemy najkorzystniejsze wyjście. W Da Vinci Green Energy współpracujemy z Centrum Kreacji i Strategii INTERAKCJA wspierającym przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu dotacji. Dzięki nim można uzyskać dotację wysokości  nawet 85% wartości inwestycji.


Zamów darmową konsultację

  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla serwerowni. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

  Instalacja fotowoltaiczna – korzyści dla przedsiębiorstwa

  Fotowoltaika dla zakładów chemicznych to przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną, na którą duże przedsiębiorstwa wydają setki tysięcy złotych. Obecnie niezwykle ważne jest bezpieczeństwo energetyczne, co zapewnia instalacja PV. Reglamentacja surowców energetycznych oznacza możliwe przerwy produkcji, a w konsekwencji straty finansowe. Inwestowanie w OZE to również zysk dla wizerunku, zwłaszcza w tych regionach, które tak jak Tarnobrzeg kojarzą się z niszczeniem środowiska. Ograniczenie śladu węglowego i mniejsza emisja CO2 to ważny aspekt, który w przemyśle trzeba brać pod uwagę.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Postaw na Da Vinci Green Energy

  Da Vinci Green Energy to poważny partner dla przedsiębiorstwa. Jesteśmy dużą firmą o kapitale zakładowym 2,5 mln zł – stoi za nami WP2 Investments, który wspiera innowacyjne rozwiązania. Właśnie takie oferujemy naszym klientom – stawiamy tylko na nowoczesne technologie i sprzęt renomowanych producentów. Zdobywaliśmy doświadczenie w branżach OZE oraz finansowej, nie boimy się więc wyzwań i jesteśmy w stanie zaproponować ciekawe rozwiązanie również dla zakładów chemicznych. Nasze podejście docenili także prowadzący ekologiczny tryb życia sportowcy Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz Kacper Tekieli, którzy zostali ambasadorami naszej marki.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️