fotowoltaika dla serwerowni

Fotowoltaika dla serwerowni. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

30 sierpnia, 2022 |

Fotowoltaika dla serwerowni to dobry sposób na zmniejszenie kosztów utrzymania takiej instalacji. Szacuje się, że serwerownie na świecie odpowiadają za zużycie 30 GW energii rocznie. Oszczędności związane z energią elektryczną, która zasila serwerownie, powinny być priorytetem przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej!

Dlaczego fotowoltaika dla serwerowni jest opłacalna?

Coraz więcej dużych firm decyduje się na zasilanie energii z OZE. Ostatnimi czasy głośno było o tym, że serwery serwisu Wirtualna Polska będą zasilane z farmy fotowoltaicznej. Celem przejścia na PV było doprowadzenie do tego, by centra danych stały się całkowicie bezemisyjne. Takie działanie jednego z liderów rynku medialnego może być wskazówką, że założenie fotowoltaiki dla serwerowni przynosi znaczne oszczędności. Z OZE korzystają również zagraniczne przedsiębiorstwa. Apple, Google oraz Facebook inwestują w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych do zasilania swoich ogromnych centrów danych.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Dane wskazują, że firma z branży IT, która zatrudnia do 50 osób, płaci rachunki za energię elektryczną w kwocie około 2300 złotych miesięcznie. Ta suma bierze się stąd, że serwery pracują 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Najwięcej energii, czyli ponad 50%, pochłania chłodzenie pomieszczenia, w którym znajduje się serwerownia. Zużycie energii przez same urządzenia to około 26%. Fotowoltaika opłaca się nie tylko dużym przedsiębiorstwom, ale także i małym firmom, dlatego inwestycja w nią to krok w przyszłość.

Nic nie wskazuje na to, by ceny prądu w najbliższych latach stały w miejscu. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z podwyżkami rachunków. Rozwiązaniem mogą być jednak odnawialne źródła energii.


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Fotowoltaika dla serwerowni – dlaczego ważne jest odpowiednie partnerstwo?

  Fotowoltaika jest niewątpliwie bardzo ciekawym rozwiązaniem do zasilania serwerowni. Ważne jest jednak, by dobrać odpowiedniego partnera, który pomoże w montażu oraz przy uzyskiwaniu dotacji. Tylko odpowiednia organizacja doprowadzi do powodzenia całego przedsięwzięcia. Dotacje mogą pokryć nawet do 85% wartości inwestycji, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonej pomocy. Nawet bez wsparcia finansowego koszty instalacji fotowoltaiki dla serwerowni bardzo szybko się zwracają.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Fotowoltaika w biurowcach rozwija się w szybkim tempie. Tak można obniżyć rachunki!

  Fotowoltaika dla serwerowni z Da Vinci

  Specjaliści z firmy Da Vinci Green Energy to godni zaufania fachowcy, którzy będą służyć radą przy instalacji fotowoltaiki dla serwerowni. Kapitał zakładowy spółki Da Vinci to 2,5 miliona złotych, a głównym inwestorem jest polski fundusz WP2 Investments. Zespół firmy jest tworzony przez doświadczony personel, który pracował przy wielu projektach z branży OZE oraz w finansach. Ambasadorami naszej marki są mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i jej mąż, himalaista Kacper Tekieli. Sport i zdrowy tryb życia idą w parze z ekologicznymi źródłami energii. Zapraszamy do kontaktu przedstawicieli firm, które są zainteresowane zasilaniem swoich serwerów z paneli fotowoltaicznych!