Fotowoltaika do magazynów

Fotowoltaika do magazynów. Dobry sposób na mniejsze rachunki?

5 kwietnia, 2022 |

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej widoczne na dachach magazynów i hal produkcyjnych. Takie rozwiązanie to nie tylko sposób na zmniejszenie rachunków, ale także na to, by chronić środowisko naturalne. Ceny za energię cały czas rosną, dlatego właściciele magazynów już teraz powinni przemyśleć wybudowanie instalacji fotowoltaicznej w swoim magazynie. Dowiedz się więcej!

Fotowoltaika do magazynów – czy to się opłaca?

Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu magazynu pozwoli na zredukowanie miesięcznych kosztów energii elektrycznej. Jest to czynnik, który ma najczęściej decydujący wpływ na decyzję o wybudowaniu instalacji. To jednak nie wszystko! Panele fotowoltaiczne mogą wpłynąć na wizerunek firmy. Coraz więcej osób bierze pod uwagę to, czy dana firma jest przyjazna środowisku. Ekologia cały czas pozostaje w modzie!


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Powstaje coraz więcej zachęt dla firm, które chcą zainwestować w fotowoltaikę. Mowa tutaj o dotacjach oraz ułatwieniach dla tego rodzaju projektów. Można tutaj wymienić na przykład możliwość odsprzedaży wytworzonej energii do sieci. Dzięki temu rachunki będą zdecydowanie mniejsze, a firma będzie mogła zainwestować zaoszczędzone pieniądze w rozwój.

Fotowoltaika do magazynów – co należy wiedzieć?

Rozwijając biznes, należy wiedzieć, że wiąże się to ze stałym wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną. Fotowoltaika przestaje być jedynie nowinką techniczną – to rozwiązanie pojawia się w coraz większej liczbie miejsc. Najczęściej spotykanym argumentem przeciwko fotowoltaice są kwestie związane z wysokimi kosztami instalacji. Obecnie można jednak otrzymać bardzo duże dofinansowania, które w znacznym stopniu pokryją cenę zainstalowania fotowoltaiki. Dodatkowo firmy mogą skorzystać ze statusu prosumenta, który pozwoli im sprzedać nadwyżkę energii do sieci, co wpłynie na zmniejszenie rachunków. 


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla przemysłu – koszty działalności gospodarczej, bezpieczeństwo energetyczne firm

  Panele fotowoltaiczne najwięcej energii produkują za dnia, wtedy też zużycie energii w magazynie jest największe. Całość produkowanej energii jest pochłaniana przez maszyny, oświetlenie oraz inne urządzenia. Inwestycja w fotowoltaikę bardzo szybko się zwraca. Należy jednak pamiętać o tym, że instalacja w panele słoneczne może wiązać się z wieloma formalnościami, zwłaszcza tymi, które dotyczą dotacji. Warto więc nawiązać współpracę z ekspertami, takimi jak Da Vinci Green Energy!


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Fotowoltaika do magazynów z Da Vinci

  Fotowoltaika do magazynów to duże oszczędności. Aby jak najkorzystniej podejść do tematu założenia instalacji fotowoltaicznej, warto podjąć współpracę z fachowcami. Może ona pomóc uzyskać dofinansowania w kwocie do 85% wartości inwestycji. Specjaliści Da Vinci pracowali przy wielu projektach związanych z OZE. Wielu z nich ma także doświadczenie zdobyte w bankach. Da Vinci łączy więc pomoc w kwestiach technicznych oraz finansowych. Kapitał zakładowy firmy to 2,5 miliona złotych, a głównym inwestorem jest WP2 Investments, wspierający innowacyjne przedsięwzięcia. Ambasadorami Da Vinci są natomiast mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli. Zapraszamy do kontaktu właścicieli magazynów, którzy są zainteresowani stworzeniem instalacji fotowoltaicznej!