Fotowoltaika dla kościoła

Fotowoltaika dla kościoła i parafii. Jakie może przynieść korzyści?

26 sierpnia, 2022 |

Fotowoltaika dla kościoła i parafii potrafi znacząco zmniejszyć wydatki na energię. Koszty utrzymania obiektów sakralnych mogą być bardzo duże, dlatego warto przemyśleć zastosowanie PV. Dzięki temu można liczyć na niższe rachunki. Co jeszcze warto wiedzieć o fotowoltaice dla kościoła i parafii?

Fotowoltaika w parafii i kościele

Coraz więcej parafii decyduje się na założenie instalacji fotowoltaicznej. Pierwszy taki projekt powstał na dachu kościoła w Jaworznie w 2011 roku. Panele zamontowane na kościele dziennie produkują nawet do 400 kWh. Jakiś czas temu furorę wśród internautów wzbudziła instalacja fotowoltaiczna w formie krzyży na dachu kościoła we wsi Łubiana na Kaszubach. Energię słoneczną wykorzystuje również kościół św. Franciszka w Sosnowcu, gdzie zainstalowano 61 paneli fotowoltaicznych.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę dla kościoła i parafii?

Energia pochodząca z paneli fotowoltaicznych jest bardzo ekologiczna. Podczas produkcji 1000 kWh wytwarza się ponad 800 kg mniej dwutlenku węgla. Jednak fotowoltaika to nie tylko ekologia, ale też oszczędności. Odpowiednia instalacja może znacznie zmniejszyć rachunki za energię. Panele są prawie bezobsługowe, więc nie wymagają od właściciela żadnych specjalnych działań. Wystarczy je jedynie wyczyścić dwa razy do roku.


Zamów darmową konsultację

  Fotowoltaika dla kościoła i parafii a oszczędności

  Ceny prądu wciąż rosną, dlatego poszukiwanie oszczędności to bardzo istotna kwestia. Rozwiązaniem może być montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie zasilała kościół. Parafia, która zdecyduje się na instalację o mocy do 50 kWp, może mieć status prosumenta. Dzięki temu nadwyżki produkowanej energii będą  sprzedawane do sieci energetycznej, a pieniądze gromadzone w tzw. “depozycie”. Zgromadzone pieniądze będą wykorzystane na na zakup potrzebnej energii.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Fotowoltaika na dach chłodni – dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

  Fotowoltaika dla kościoła i parafii z Da Vinci

  Da Vinci Green Energy to doświadczeni specjaliści, którzy pomogą przy zagadnieniach technicznych i finansowych przed instalacją paneli fotowoltaicznych. Nasz zespół tworzą fachowcy, którzy pracowali przy wielu projektach z branży OZE oraz w bankach, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić szerokie wsparcie w kwestiach związanych z fotowoltaiką. Naszym inwestorem jest polski fundusz WP2 Investments, a kapitał zakładowy spółki Da Vinci wynosi 2,5 miliona złotych. Naszymi ambasadorami są mistrzyni olimpijska  Justyna Kowalczyk-Tekieli i himalaista Kacper Tekieli. Zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną? Skontaktuj się z nami!


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️