fotowoltaika dla przemysłu

Fotowoltaika dla przemysłu – koszty działalności gospodarczej, bezpieczeństwo energetyczne firm

30 czerwca, 2022 |

Całkiem niedawno fotowoltaika dla przemysłu nie budziła większego zainteresowania. Podwyżki cen energii – nawet o 300% w 2022 r. – zmieniły tę optykę. Przekonaj się, że dzięki OZE możesz zaoszczędzić nawet 90% na kosztach rachunków za prąd! 

Bardzo istotny jest też sposób, w jaki gospodarujemy energią w przedsiębiorstwie – jak ustawione są procesy produkcyjne, w jaki sposób szukamy energooszczędności w codziennym jej funkcjonowaniu, jak wyglądają umowy z dostawcą prądu itp. Największą wagę ma jednak korzystanie z odnawialnych źródeł – ekologicznych, tanich i bezpiecznych. To z kolei podnosi konkurencyjność firmy w oczach kontrahentów oraz odbiorców produktów czy usług, szczególnie tych zagranicznych. Nie pozostaje też bez realnie bardzo pozytywnego wpływu na udział firmy w polityce dekarbonizacji i redukcji śladu węglowego. Ostatni czynnik w branży przemysłowej ma niebagatelne znaczenie – czy to z punktu widzenia świadomości ekologicznej, odpowiedzialności społecznej biznesu czy też legislacji na poziomie nie tylko polskim, ale i unijnym.

Zapotrzebowanie  krajowe na energię elektryczną   osiąga poziom  173 TWh, z czego gospodarstwa domowe zużywają tylko nieco ponad 32 TWh.  Nowoczesna fotowoltaika dla przemysłu zmniejsza ryzyko wprowadzenia stopni zasilania, ograniczających pobór prądu i całkowitego blackoutu. Zapotrzebowanie rośnie, produkcja wewnętrzna nie nadąża, a nie pomaga burzliwa sytuacja międzynarodowa. Jeszcze kilka lat temu nie brakowało głosów, że inwestycje w OZE są mało opłacalne. Dziś do argumentu o niezależnym zasilaniu, tak potrzebnym w okresach szczytowego zapotrzebowania, dochodzą kwestie rosnących cen energii. W dłuższej perspektywie można liczyć na znaczne oszczędności.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Najważniejsze zalety fotowoltaiki dla przemysłu. Niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Polskie Sieci Elektroenergetyczne w określonych ustawą warunkach wprowadzają kolejne stopnie zasilania. Ryzyko odgórnych ograniczeń w poborze energii może być przyczyną opóźnień, na które najczęściej nie można sobie pozwolić. Fotowoltaika dla przemysłu, a także przemysłowe magazyny energii pozwalają przedsiębiorstwom funkcjonować w standardowym trybie, bez obaw o brak prądu, jak też obaw o koszta, które “zabijają”działalność niejednego przedsiębiorstwa. Oczywiście przepisy przewidują specjalne traktowanie kluczowych sektorów, ponadto nie wszystkie progi są równie dotkliwe. Oto najważniejsze informacje o stopniach zasilania:


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


 • poziom 11. – pobór ograniczony do mocy umownej, określonej w zawartym kontrakcie;
 • poziomy 12–19 – równomierne, proporcjonalne obniżki dla odbiorców energii elektrycznej;
 • poziom 20. – ograniczenie poboru do minimum, które w danej sytuacji nie powoduje poważnych zakłóceń i zagrożeń dla podstawowych zadań państwa.
Przeczytaj:  Fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw. Czy to się opłaca?

W związku z rozmaitymi kryzysami część ekspertów przewiduje poważne niedobory energii w Polsce w kolejnych latach roku – mówi Krzysztof Lalik, Dyrektor ds. Rozwoju i Sprzedaży w Da Vinci Green Energy. – Wyrównanie braków będzie niezwykle kosztowne, co konsumenci i przedsiębiorcy w końcu również odczują. Być może gdyby wsparcie fotowoltaiki dla przemysłu w poprzednich latach było większe, w ogóle nie byłoby pola do spekulacji. Wciąż jednak można do pewnego stopnia zabezpieczyć się przed najgorszym scenariuszem.


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Główne rodzaje przemysłowych instalacji fotowoltaicznych

  Od mocy elektrowni słonecznej zależą m.in. niezbędne formalności do załatwienia i możliwości uzyskania finansowego wsparcia dla inwestycji. Pojawiają się nowe programy unijne i krajowe, zmieniają się też przepisy w Polsce w kwestii odnawialnych źródeł energii. W Da Vinci Green Energy cały czas trzymamy rękę na pulsie – umów się na audyt energetyczny, a dowiesz się, co będzie najkorzystniejsze dla Twojego zakładu w obecnej sytuacji. Fotowoltaika dla przemysłu może być:

  • mikroinstalacją – maksymalnie 50 kWp;
  • małą elektrownią – 50–1000 kWp; 
  • dużą elektrownią fotowoltaiczną – powyżej 1 MWp. (dla inwestycji zrealizowanych do 31 marca 2022) zakłady o rocznym zapotrzebowaniu na energię w wysokości 300 MWh zyskują nawet ponad 130 tys. zł rocznie –. Potrzebujesz rzetelnych i szczegółowych wyliczeń przed podjęciem ostatecznej decyzji? Zgłoś się do nas!

  Da Vinci Green Energy – Twoja inwestycja w fotowoltaikę dla przemysłu w dobrych rękach

  Nasza firma ma szerokie doświadczenie, czerpane także z innych branż. Zespół fachowców zdobywał doświadczenie między innymi w branży OZE oraz branży finansowej, potrafimy więc zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania.  Nasza oferta ma zdecydowanie kompleksowy charakter – zawiera szereg usług, od audytu energetycznego, przez projektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej, wsparcie przy uzyskaniu zgód środowiskowych i urzędowych, pozyskanie wsparcia finansowego po edukację energetyczną i inteligentne zarządzanie energią – mówi Krzysztof Lalik. – Dodatkowo współpracujemy z firmą, która zajmuje się tematem liczenia i raportowania śladu węglowego – Responsiblee, co idealnie wpływa na synergiczne, kompleksowe podejście do zaopiekowania tematu optymalizacji energii w przedsiębiorstwie przez Da Vinci Green Energy.

  Przeczytaj:  Fotowoltaika na dach chłodni – dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

  Współpracujemy na stałe z kilkoma firmami specjalizującymi się w pozyskiwaniu dotacji. Dofinansowanie fotowoltaiki dla przemysłu może objąć nawet 85% kosztów inwestycji. W najbliższym czasie dostępność środków w różnym zakresie i w różnych konfiguracjach będzi enaprawdę ogromna.  

  Da Vinci Green Energy to sprawdzony partner w realizacji projektów z instalacjami fotowoltaicznymi – zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami!