fotowoltaika dla przemysłu

Fotowoltaika dla przemysłu – koszty działalności gospodarczej, bezpieczeństwo energetyczne firm

5 kwietnia, 2022 |

Według ostatnich opracowań Agencji Rynku Energii wszystkie przedsiębiorstwa z sektorów przemysłowych – w tym górnictwo i ciepłownictwo – zużywają rocznie ponad 160 TWh energii. Cała krajowa produkcja osiąga ponad 173 TWh, jednak łączne zużycie (po uwzględnieniu rolnictwa i gospodarstw domowych) jest jeszcze wyższe. Nowoczesna fotowoltaika dla przemysłu zmniejsza ryzyko wprowadzenia stopni zasilania, ograniczających pobór prądu i całkowitego blackoutu. Zapotrzebowanie rośnie, produkcja wewnętrzna nie nadąża, a nie pomaga burzliwa sytuacja międzynarodowa. Jeszcze kilka lat temu nie brakowało głosów, że inwestycje w OZE są mało opłacalne. Dziś do argumentu o niezależnym zasilaniu, tak potrzebnym w okresach szczytowego zapotrzebowania, dochodzą kwestie rosnących cen energii. W dłuższej perspektywie można liczyć na znaczne oszczędności.

Najważniejsze zalety fotowoltaiki dla przemysłu. Niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Polskie Sieci Elektroenergetyczne w określonych ustawą warunkach wprowadzają kolejne stopnie zasilania. Ryzyko odgórnych ograniczeń w poborze energii może być przyczyną opóźnień, na które najczęściej nie można sobie pozwolić. Fotowoltaika dla przemysłu, a także przemysłowe magazyny energii pozwalają przedsiębiorstwom funkcjonować w standardowym trybie, bez obaw o brak prądu. Oczywiście przepisy przewidują specjalne traktowanie kluczowych sektorów, ponadto nie wszystkie progi są równie dotkliwe. Oto najważniejsze informacje o stopniach zasilania:


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


  • poziom 11. – pobór ograniczony do mocy umownej, określonej w zawartym kontrakcie;
  • poziomy 12–19 – równomierne, proporcjonalne obniżki dla odbiorców energii elektrycznej;
  • poziom 20. – ograniczenie poboru do minimum, które w danej sytuacji nie powoduje poważnych zakłóceń i zagrożeń dla podstawowych zadań państwa.

W związku z rozmaitymi kryzysami część ekspertów przewiduje poważne niedobory energii w Polsce na przełomie roku – mówi Krzysztof Lalik, Dyrektor ds. Rozwoju i Sprzedaży w Da Vinci Green Energy. – Wyrównanie braków będzie niezwykle kosztowne, co konsumenci i przedsiębiorcy w końcu również odczują. Być może gdyby wsparcie fotowoltaiki dla przemysłu w poprzednich latach było większe, w ogóle nie byłoby pola do spekulacji. Wciąż jednak można do pewnego stopnia zabezpieczyć się przed najgorszym scenariuszem.


Zamów darmową konsultację





    Przeczytaj:  Fotowoltaika dla szkół – niższe ceny energii, edukacja i świadomość ekologiczna

    Główne rodzaje przemysłowych instalacji fotowoltaicznych

    Od mocy elektrowni słonecznej zależą m.in. niezbędne formalności do załatwienia i możliwości uzyskania finansowego wsparcia dla inwestycji. Pojawiają się nowe programy unijne i krajowe, zmieniają się też przepisy w Polsce w kwestii odnawialnych źródeł energii. W Da Vinci Green Energy cały czas trzymamy rękę na pulsie – umów się na audyt energetyczny, a dowiesz się, co będzie najkorzystniejsze dla Twojego zakładu w obecnej sytuacji. Fotowoltaika dla przemysłu może być:


    📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


    • mikroinstalacją – maksymalnie 50 kWp;
    • małą elektrownią – 50–1000 kWp; 
    • dużą elektrownią fotowoltaiczną – powyżej 1 MWp. (dla inwestycji zrealizowanych do 31 marca 2022) zakłady o rocznym zapotrzebowaniu na energię w wysokości 300 MWh zyskują nawet ponad 130 tys. zł rocznie –. Potrzebujesz rzetelnych i szczegółowych wyliczeń przed podjęciem ostatecznej decyzji? Zgłoś się do nas!

    Da Vinci Green Energy – Twoja inwestycja w fotowoltaikę dla przemysłu w dobrych rękach

    Nasza firma ma szerokie doświadczenie, czerpane także z innych branż. Zespół fachowców zdobywał doświadczenie między innymi w branży OZE oraz branży finansowej, potrafimy więc zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania.  Współpracujemy z Centrum Kreacji i Strategii  INTERAKCJA, która specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji. Dofinansowanie fotowoltaiki dla przemysłu może objąć nawet 85% kosztów inwestycji. Zaufał nam renomowany fundusz WP2 Investments, zaufali nam mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i himalaista Kacper Tekieli, którzy zostali ambasadorami marki. Da Vinci Green Energy to sprawdzony partner w realizacji projektów z instalacjami fotowoltaicznymi – zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami!


    📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️