Fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw

Fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw. Czy to się opłaca?

22 sierpnia, 2022 |

Nie można pomijać  faktu, że dla dużych firm fotowoltaika to nie tylko oszczędności, ale też podążanie za ekologicznym trendem, który oprócz oczywiście aspektu wizerunkowego, podnosi konkurencyjność firmy i pozwala nadążać za wymogami legislacyjnymi w kwestii emisyjności CO2. 

Fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw – dlaczego warto zainwestować?

W drugiej połowie 2021 roku całkowita moc fotowoltaiki w Polsce przekroczyła 6 GW. W porównaniu z rokiem 2020 jest to skok o około 100%. Fotowoltaika to technologia, która cały czas się rozwija. Chociaż największe korzyści z instalacji fotowoltaicznych czerpią klienci indywidualni oraz małe i średnie firmy, to duże przedsiębiorstwa także mogą tutaj liczyć na spore oszczędności. Ceny prądu osiągają wyjątkowo duże wartości, a fotowoltaika pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć rachunki.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Odkąd w 2021 roku w życie weszła opłata mocowa, to duże przedsiębiorstwa bardzo odczuły podwyżki. W ich przypadku opłata związana jest z ilością energii, która została pobrana w godzinach szczytu, czyli w czasie, kiedy firma zużywa najwięcej energii. Koszt prądu dla dużych przedsiębiorstw wzrósł więc nawet o kilkaset tysięcy złotych rocznie. Fotowoltaika to sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Firma staje się mniej narażona na podwyżki cen prądu oraz pozwala ograniczyć wysokość opłaty mocowej.

Fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw – czy to się opłaca?

W dużych przedsiębiorstwach fotowoltaika nie jest jeszcze tak często spotykana, jak w przypadku małych i średnich firm. Tak było do tej pory. Obecnie, po horrendalnych podwyżkach cen energii elektrycznej, ten trend zdecydowanie się zmieni. 


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


Zamów darmową konsultację


  Czas zwrotu z inwestycji zdecydowanie się skraca biorąc pod uwagę bieżące ceny energii kupowanej z tradycyjnych źródeł. 


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Przeczytaj:  Wzrost cen energii – skutki odczuwalne w biznesie

  Pojawiło się też sporo możliwości dofinansowań i dotacji, z jakich może skorzystać duży (i nie tylko) przedsiębiorca.

  Aby zainstalować fotowoltaikę w dużym przedsiębiorstwie, warto najpierw dobrać odpowiedniego partnera, takiego jak Da Vinci Green Energy, który oprócz montażu instalacji, przede wszystkim doradzi, jak długofalowo optymalizować koszty energii w przedsiębiorstwie.

  Fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw – wybierz Da Vinci Green Energy!

  Fotowoltaika przestaje być już jedynie nowinką techniczną. Panele fotowoltaiczne są już widoczne na wielu domach, biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. Dzięki Da Vinci Green Energy można znacznie zmniejszyć koszty związane z fotowoltaiką dla dużego przedsiębiorstwa! Nasi specjaliści pracowali przy wielu dużych projektach związanych z OZE. Wielu z nich ma także doświadczenie z pracy w bankach. Da Vinci pomoże nie tylko przy kwestiach technologicznych, ale także wesprze wiedzą z zakresu finansów. Kapitał zakładowy firmy to 2,5 miliona złotych, a jednym z naszych głównych inwestorów jest WP2 Investments. Ambasadorami Da Vinci są mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk-Tekieli i jej mąż, himalaista Kacper Tekieli. Zapraszamy do kontaktu duże przedsiębiorstwa, które są zainteresowane założeniem instalacji fotowoltaicznej!