fotowolataika dla branzy motoryzacyjnej

Fotowoltaika dla branży motoryzacyjnej – energia dla salonów samochodowych, warsztatów, montowni

16 sierpnia, 2022 |

Kilka firm, które budują samochody lub części do aut, weszło również do branży fotowoltaicznej. Najlepszym przykładem będzie koncern Hyundai, który wytwarza panele polecane i używane do realizacji projektów przez Da Vinci Green Energy – taka fotowoltaika dla branży motoryzacyjnej powinna spełnić wszelkie oczekiwania z nawiązką. Ciekawy projekt przedstawiła inna firma z Korei Południowej. W zeszłym roku polski oddział KIA zapowiedział, że cała sieć salonów samochodowych ma otrzymać własną minielektrownię o mocy do 50 kW i carporty (5 kW na jeden), które pozwolą podładować silniki pojazdów elektrycznych.

Fotowoltaika dla branży motoryzacyjnej to kwestia spójnego wizerunku marki

Wszyscy pamiętają o manipulowaniu wynikami badań emisji spalin przez Volkswagena, ale inni producenci też mają na sumieniu różne grzeszki względem środowiska naturalnego. Teraz cały sektor stawia na zieloną energię – zarówno z powodów wizerunkowych, jak i cięcia kosztów w dobie globalnego kryzysu. Wspomniana we wstępie KIA twierdzi, że upowszechnienie fotowoltaiki dla branży motoryzacyjnej w polskich salonach marki ograniczy emisję CO₂ o 2,2 tys. ton. Ile oszczędności przyniesie montaż paneli o łącznej powierzchni ok. 7000 m²? O tym komunikaty prasowe już nie wspominają.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


W związku z sytuacją na rynku energetycznym należy spodziewać się kolejnych wzrostów cen. Drastyczne podwyżki spowodują, że instalacja fotowoltaiczna zwróci się jeszcze szybciej. Trudno oszacować zyski handlowe, jakie przyniesie firmom z branży motoryzacyjnej realizacja celów środowiskowych – konsumenci zwracają baczniejszą uwagę na to, kto korzysta z OZE i są gotowi wybierać tych, którzy faktycznie coś robią z myślą o planecie. Nawet jeśli sami muszą przez to wyłożyć nieco więcej pieniędzy.

Przeczytaj:  Agrofotowoltaika - szybki zwrot i niskie rachunki

Mechanicy samochodowi mogą czerpać wiele korzyści z fotowoltaiki

Obniżenie kosztów działalności oraz poprawa konkurencyjności i wizerunku dotyczy także firm z innych sektorów. W branży samochodowej z instalacji PV korzystają m.in. zakłady montażowe czy hurtownie części. Panele fotowoltaiczne pracują nawet przez 25 lat z fabrycznymi parametrami wydajności i sprawności, zatem z ich zalet można korzystać naprawdę długo. Wzrasta zainteresowanie OZE ze strony warsztatów. W jaki sposób mechanik może spożytkować czystą, tanią energię ze słońca? 


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Na przykład do zasilania:


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  • narzędzi;
  • oświetlenia;
  • klimatyzacji;
  • zaplecza socjalnego;
  • komputerów i infrastruktury informatycznej;
  • bram, podnośników hydraulicznych;
  • wewnętrznej sieci.

  Poszczególne firmy z branży motoryzacyjnej niechętnie dzielą się liczbami, które precyzyjnie opisywałyby ich zyski związane z fotowoltaiką – i trudno im się dziwić. Każda przewaga nad rynkowymi rywalami jest na wagę złota. Skoro konkurencja jeszcze nie zdecydowała o przełączeniu się na OZE, nie ma sensu podpowiadanie im kolejnych ruchów. Poza tym zbyt wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę, by takie porównania miały sens. Chcesz wiedzieć, ile możesz zyskać na panelach fotowoltaicznych w swojej firmie? Zamów kompleksowy audyt energetyczny z wyliczeniami u naszych specjalistów!

  Fotowoltaika Da Vinci Green Energy. Obsługujemy branżę motoryzacyjną!

  Mamy na swoim koncie sporo zrealizowanych projektów – potrafimy dostosować instalację PV pod indywidualne potrzeby konkretnego Klienta. Nasi fachowcy to nie tylko znakomici technicy, ale też znawcy finansów. Współpracujemy również z Centrum Kreacji i Strategii  INTERAKCJA, która specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji. Dofinansowanie fotowoltaiki dla przemysłu może objąć nawet 85% kosztów inwestycji. Ambasadorom marki wybudowaliśmy wiatę fotowoltaiczną, która pełni również funkcję quasi-garażu – takie konstrukcje to idealne rozwiązanie na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Justyna Kowalczyk–Tekieli i Kacper Tekieli bardzo sobie chwalą współpracę z Da Vinci Green Energy. Twoja firma również może wiele zyskać dzięki fotowoltaice dla branży motoryzacyjnej!

  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla centrum handlowego. Czy odnawialne źródła energii to oszczędność dla centrów handlowych?