pvpi marzec 2023

PVPI Business  – wskaźnik PV Profitability Index Business marzec 2023 

31 marca, 2023 |

Wyliczenia zostały przygotowane dla przedsiębiorstwa, w którym roczne zużycie energii jest na poziomie 50 000 kWh, wówczas pożądana moc instalacji PV to 50 kWp. Oszczędność na rachunkach to ok. 77 089,75 zł w skali roku. Natomiast koszt takiej instalacji to ok. 200 tys. zł. 

Z danych za luty, publikowanych w marcu 2023 r. oraz przy założeniu, że przedsiębiorstwo skorzysta z dotacji, wynika, że taka instalacja zwróci się w 2,59 roku.

W skali ostatnich 7 miesięcy kolejny raz widać, że index PVPI stale utrzymuje się na poziomie niższym niż 3 lata i nieustannie jest bardzo optymistyczny dla polskich przedsiębiorstw. Trend wskazuje na pewną stałość i to czynnik pozwalający przypuszczać, że w najbliższej przyszłości będzie podobnie. To zdecydowanie czynnik uzasadniający, że warto rozważyć inwestycję w instalację PV w przedsiębiorstwie.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Jakie jeszcze czynniki dodatkowo sprzyjają produkcji prądu ze słońca? Zbliża się okres najwyższej produktywności prądu dzięki największeniu nasłonecznieniu w miesiącach wiosenno-letnich. Jeśli decyzja o instalacji zostanie podjęta dość szybko, jest szansa, że może ona ruszyć z produkcją prądu już na koniec maja. Szkoda nie wykorzystać takiej szansy!

Okres rozliczeń podatkowych to również czas przypominający, ile można zyskać w tym obszarze rozliczeń dzięki zainstalowaniu rozwiązań opartych na OZE. To perspektywa na rozliczenie roku bieżącego, o której trzeba firmy muszą myśleć już dzisiaj. 


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


Zamów darmową konsultację


  wykres wartość pvpi
  wykres wynkowa cena

  Kalkulacje stopy zwrotu 


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Wskaźnik zwrotu inwestycji energii rozliczana na zasadach net-billingu 

  (ceny energii obejmują koszty zakupu i dystrybucji obowiązujące w roku 2023 (ceny taryfowe Tauron C21), oraz  auto konsumpcję na poziomie 50%)

  tabela koszt zakupu
  tabela pvpi

  PVPI Business, Da Vinci Green Energy, marzec 2023

  *Do wyliczeń przyjęto ceny zakupu energii 2166,00 zł netto /MWh, koszty dystrybucji 250,00 zł netto/MWh, cenę odsprzedaży 667,59 zł netto MWh( (RCEm luty 2023 – Rynkowa miesięczna cena energii elektrycznej(pierwszy odczyt cena nie będzie korygowana),  Źródło PSE)), oraz autokonsumpcja na poziomie 50,0%. Założono, że wszystkie środki z Depozytu Prosumenckiego zostały wykorzystane na pokrycie rachunków za energię elektryczną lub zwrócone na konto klient

  Przeczytaj:  PVPI Business  – wskaźnik PV Profitability Index Business maj 2023