niezależność energetyczna

PVPI Business  – wskaźnik PV Profitability Index Business czerwiec 2023

20 czerwca, 2023 |

W czerwcu 2023 r. eksperci Da Vinci Green Energy po raz kolejny obliczyli indeks opłacalności instalacji fotowoltaicznej dla firm (PV Profitability Index Business).

PVPI biznes czerwiec 2023

Wyliczenia zostały przygotowane dla przedsiębiorstwa, w którym roczne zużycie energii jest na poziomie 50 000 kWh, wówczas pożądana moc instalacji PV to 50 kWp. Oszczędność na rachunkach to ok. 69 936,00  zł w skali roku. Natomiast koszt takiej instalacji to ok. 200 tys. zł. 

Z danych za kwiecień, opublikowanych w maju 2023 r. oraz przy założeniu, że przedsiębiorstwo skorzysta z dotacji, wynika, że taka instalacja zwróci się w 2,86 roku. W skali ostatnich 8 miesięcy kolejny raz widać, że index PVPI Business stale utrzymuje się na poziomie niższym niż 3 lata i nieustannie jest bardzo optymistyczny dla polskich przedsiębiorstw. 


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


pvpi business dane miesiąc po miesiącu

Trend wskazuje na pewną stałość i to czynnik pozwalający przypuszczać, że w najbliższej przyszłości będzie podobnie. To zdecydowanie niepodważalny argument za tym, że warto rozważyć inwestycję w instalację PV w przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości czy charakteru działalności. Punktem wyjścia do określenia mocy instalacji jest zawsze zdefiniowanie profilu energetycznego firmy.


Zamów darmową konsultację

  Jakie jeszcze czynniki dodatkowo sprzyjają produkcji prądu ze słońca? Z pewnością jest to okres najwyższej produktywności dzięki największemu nasłonecznieniu w miesiącach letnich, jakie się właśnie zaczęły. Jeśli decyzja o instalacji zostanie podjęta dość szybko, jest szansa, że może ona ruszyć z produkcją prądu jeszcze tego lata. Szkoda nie wykorzystać takiej szansy!


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Kalkulacje stopy zwrotu 


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  pvpi business koszty zakupu energii
  pvpi business wskaźnik zwrotu z inwestycji
  Przeczytaj:  PVPI Business  – PV Profitability Index Business wrzesień 2022