instalacja pv dla firm

PVPI Business  – wskaźnik PV Profitability Index Business październik 2023

23 października, 2023 |

Fotowoltaika w firmie zwyczajnie się opłaca! Myśląc w kategoriach inwestycji w firmie, w połączeniu z szukaniem długofalowych oszczędności, jest to przedsięwzięcie warte dłuższej uwagi. 

Jest jedną z najlepszych metod na ograniczenie emisji CO2 – a jak wiadomo regulacje unijne są coraz bardziej wymagające, żeby nie powiedzieć restrykcyjne i każda firma powinna już dzisiaj sie do tego przygotować.

Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na uniezależnienie się od nieprzewidywalnych decyzji decydentów co do regulacji w energetyce, o czym boleśnie przekonali się polscy przedsiębiorcy w ostatnich dwóch latach.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Co o stopach zwrotu, oszczędnościach w skali roku, ulgach i in. aspektach mówi liczby  – bo one są najbardziej wiarygodne?

Wskaźnik opłacalności instalacji fotowoltaicznej w firmach – PV Profitability Index Business, opracowywany regularnie od 12 miesięcy przez specjalistów Da Vinci Green Energy, w oparciu o ogólnodostępne dane, niezmiennie wskazuje, że taka instalacja – przy założeniu 50 kWp, i koszcie jej realizacji w wysokości 200 tys. zł, zwróci się w krótkim czasie – niecałe 3 lata (dokładnie 2,84 lata). Oszczędność na rachunkach to lekko ponad 70 tys. zł w skali roku (wahania miesięczne to kilka tysięcy złotych, w zależności od zmian rynkowej miesięcznej ceny energii elektrycznej). 


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


Na co wskazuje trend?


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Wielomiesięczne utrzymanie trendu pokazującego, że opłacalność fotowoltaiki rośnie, a czas zwrotu w tę inwestycję utrzymuje się na podobnym poziomie – nie przekroczył 3 lat w pierwszym półroczu tego roku, dla instalacji o mocy 50 kWp, pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość i prognozować jego dłuższe utrzymanie. 

  wartość pvpi business w czasie

  To zdecydowanie niepodważalny argument za tym, że warto rozważyć inwestycję w instalację PV w przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości czy charakteru działalności. 

  Kalkulacje stopy zwrotu 

  Wskaźnik zwrotu inwestycji energii rozliczana na zasadach net-billingu 

  (ceny energii obejmują koszty zakupu i dystrybucji obowiązujące w roku 2023 (ceny taryfowe Tauron C21), oraz  auto konsumpcję na poziomie 50%)

  Przeczytaj:  PVPI Business  – wskaźnik PV Profitability Index Business grudzień 2023
  kosz zakupu energii elektrycznej 10-2023
  pvpi business wskaźnik zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną