Instalacja fotowoltaiczna zwróci przeciętnej polskiej firmie już po upływie czterech lat.

17 kwietnia, 2024 |

Jako Da Vinci Green Energy  stworzyliśmy PVPI Business – indeks  opłacalności inwestycji w instalację fotowoltaiczną w firmach, oparty na danych pochodzących z instalacji PV,  jakie spółka zrealizowała w tym czasie oraz ogólnodostępnych rynkowych danych, uwzględniających: 

– cenę odsprzedaży, 

– marżę sprzedawcy wg. Indeks TGeBASE_WAvg PLN/MWh oraz bazujących na założeniach (pochodzących z konkretnych danych rzeczywistych klientów Da Vinci Green Energy), jak: zużycie roczne klienta, moc instalacji, roczną produkcję energii, cenę instalacji PV. 


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Prowadzimy takie wyliczenia od blisko półtora roku, regularnie je aktualizując i analizując. Pozwoliło nam to na obserwację trendu mówiącego, że taka instalacja zwróci się w granicach 3-4 lat, niezależnie od jej wielkości.

Obecnie mamy na rynek fotowoltaiki nakłada się kilka czynników, które sprawiają, że powstał idealny moment na budowę instalacji fotowoltaicznej w firmie. 


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  1. Panele solarne są na historycznie niskim poziomie cen.  Ten trend niestety wkrótce się zmieni, o czym słyszymy w naszych kontaktach z producentami i dystrybutorami paneli – ostrzega Krzysztof Lalik, Dyrektor . ds. Rozwoju Da Vinci Green Energy. 
  2. Ze względu na istniejące się przepisy unijne, które za chwilę w sposób restrykcyjny będą egzekwować od każdej firmy liczenia i raportowania emisji CO2, jestesmy naprawdę w ostatnim momencie, aby się przygotować do tego, by wykazywany ślad węglowy nie przekraczał określonych poziomów. Instalacja fotowoltaiczna, pozwalająca na korzystanie wyłącznie z odnawialnego źródła energii jest idealną propozycją rozwiązania tego problemu.
  3. Instalacja PV to nie tylko zmniejszenie kosztu zakupu energii, ale także opłat dystrybucyjnych i opłaty mocowej

  Kalkulacje stopy zwrotu 


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Wskaźnik opłacalności instalacji fotowoltaicznej w firmach – PV Profitability Index Business, opracowywany regularnie od 17 miesięcy przez specjalistów Da Vinci Green Energy, w oparciu o ogólnodostępne dane, niezmiennie wskazuje, że taka instalacja – przy założeniu 1 MW, i koszcie jej realizacji w wysokości 2 500 000 zł, zwróci się w krótkim czasie – pomiędzy 3 a 4 lata.Oszczędność na rachunkach w budżecie przedsiębiorcy to 626 103,24 zł w skali roku (wahania miesięczne to blisko 10 tys. złotych, w zależności od zmian rynkowej miesięcznej ceny energii elektrycznej). 

  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla branży motoryzacyjnej – energia dla salonów samochodowych, warsztatów, montowni