instalacja fotowoltaiczna ogrzeje dom 100-140m

Jaka instalacja fotowoltaiczna ogrzeje dom 100-140m²?

3 października, 2022 |

Inwestycje w instalacje fotowoltaiczne nabierają rozpędu. Jest to realna szansa na zmniejszenie rachunków związanych z ogrzewaniem domu tradycyjnymi metodami. Rekordowe ceny węgla czy pelletu – w porównaniu do roku 2021 cena węgla wzrosła o 300% – sprawiły, że nadchodząca zima dla wielu Polaków może okazać się droga i chłodna. Dlatego warto baczniej przyjrzeć się OZE, które w perspektywie czasu zmniejszą rachunki za energię elektryczną niemal do zera. Według wyliczeń ekspertów Da Vinci Green Energy za wrzesień 2022 taka inwestycja może się zwrócić nawet po 3,18 roku! Oprócz tego ogrzewanie domu prądem ze słońca jest bezpieczne dla środowiska naturalnego i zapobiega jego degradacji. Znając korzyści, warto dowiedzieć się, jaka fotowoltaika ogrzeje dom 140m²!

Ta fotowoltaika ogrzeje dom 140m²

Obecna sytuacja ma duży wpływ zainteresowanie fotowoltaiką. Brak dostępności surowców oraz ich niebotycznie wysokie ceny stanowią najlepszą zachętę do poszukiwania niezawodnych źródeł energii. Takim jest właśnie prąd pochodzący ze słońca, który może zaspokoić zapotrzebowanie każdego gospodarstwa domowego. Dlatego warto odpowiedzieć na pytanie, jakiej mocy instalacja fotowoltaiczna ogrzeje dom 140 m² lub nieco mniejszy.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Ważniejsze od wielkości pomieszczeń jest zapotrzebowanie na energię elektryczną. Właśnie z tego powodu budynki o tej samej powierzchni mogą wymagać instalacji fotowoltaicznej o różnej mocy. Przyjmuje się jednak, że dla domu 100-140 m² wystarczy zainstalować mikroinstalację (fotowoltaikę do 50 kWp). Warto wiedzieć, że z 1 kWp mocy, instalacja wyprodukuje około 1000 kWh energii elektrycznej w ciągu roku – będzie to pomocne w obliczaniu zapotrzebowania dla domu tej wielkości.

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej dla domu?

W jaki sposób dobrać moc fotowoltaiki dla swojego domu? Warto poradzić się specjalistów z Da Vinci Green Energy, którzy obliczą, jaka instalacja ogrzeje budynek mieszkalny o powierzchni 100-140 m². Eksperci pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania. Aby dobrać moc, istotna będzie wiedza, czy dom jest zamieszkały, czy stanowi nową inwestycję.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


Zamów darmową konsultację


  Przeczytaj:  PVPI – wskaźnik PV Profitability Index za lipiec 2022

  W pierwszym przypadku już wiadomo, ile energii elektrycznej zużywają mieszkańcy. Natomiast w drugim te wartości dopiero trzeba oszacować. W obliczeniach warto również uwzględnić inne rozwiązania, które można wprowadzić (zwiększą one zapotrzebowanie na energię):


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  • elektryczne ogrzewanie domu, będące znakomitym rozwiązaniem przy fotowoltaice;
  • zapotrzebowanie energetyczne całego systemu grzewczego;
  • produkcja ciepłej wody użytkowej (CWU);
  • zużycie prądu na potrzeby własne.

  To wszystko ma znaczenie dla prawidłowego dobrania wielkości instalacji fotowoltaicznej dla domu 100-140 m².

  Instalacja fotowoltaiczna dla domu – możliwości finansowania

  Przy obecnych cenach prądu inwestycja w instalację fotowoltaiczną może się zwrócić już po 3,5 roku (według PVPI za czerwiec i lipiec 2022), a właściciele domów mogą ubiegać się o dofinansowanie oraz preferencyjne kredyty. Wśród najważniejszych programów warto wymienić Mój Prąd, Czyste Powietrze, Czyste Powietrze Plus oraz Stop Smog. Do tego dochodzą również regionalne formy wsparcia, które mogą zredukować koszty nawet o 70%.

  Określenie tego, jaka instalacja fotowoltaiczna ogrzeje dom 100-140 m², wymaga zwrócenia uwagi na wiele czynników. Wiele zależy od stanu samego budynku, a przede wszystkim zapotrzebowania na energię elektryczną. W takiej sytuacji warto poprosić Da Vinci Green Energy o wykonanie niezbędnych obliczeń oraz profesjonalną wycenę. Tylko wtedy inwestycja przyniesie oczekiwane korzyści.