pvpi kwiecień

PVPI Business  – wskaźnik PV Profitability Index Business kwiecień 2023 

25 kwietnia, 2023 |

Wyliczenia zostały przygotowane dla przedsiębiorstwa, w którym roczne zużycie energii jest na poziomie 50 000 kWh, wówczas pożądana moc instalacji PV to 50 kWp. Oszczędność na rachunkach to ok. 73 143,00 zł w skali roku. Natomiast koszt takiej instalacji to ok. 200 tys. zł. 

Z danych za marzec, opublikowanych w kwietniu 2023 r. oraz przy założeniu, że przedsiębiorstwo skorzysta z dotacji, wynika, że taka instalacja zwróci się w 2,73 roku.

W skali ostatnich 7 miesięcy kolejny raz widać, że index PVPI Business stale utrzymuje się na poziomie niższym niż 3 lata i nieustannie jest bardzo optymistyczny dla polskich przedsiębiorstw. Trend wskazuje na pewną stałość i to czynnik pozwalający przypuszczać, że w najbliższej przyszłości będzie podobnie. To zdecydowanie niepodważalny argument za tym, że warto rozważyć inwestycję w instalację PV w przedsiębiorstwie niezależnie od jego wielkości. Punktem wyjścia do określenia o jakiej mocy jest zawsze zdefiniowanie profilu energetycznego firmy.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Jakie jeszcze czynniki dodatkowo sprzyjają produkcji prądu ze słońca? Zbliża się okres najwyższej produktywności prądu dzięki największeniu nasłonecznieniu w miesiącach wiosenno-letnich. Jeśli decyzja o instalacji zostanie podjęta dość szybko, jest szansa, że może ona ruszyć z produkcją prądu już na koniec maja. Szkoda nie wykorzystać takiej szansy!

Okres rozliczeń podatkowych to również czas przypominający, ile można zyskać w tym obszarze rozliczeń dzięki zainstalowaniu rozwiązań opartych na OZE. To perspektywa na rozliczenie roku bieżącego, o której trzeba firmy muszą myśleć już dzisiaj. 


Zamów darmową konsultację


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Wykres PVPI
  wykres rynkowa cena

  Kalkulacje stopy zwrotu 


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Wskaźnik zwrotu inwestycji energii rozliczana na zasadach net-billingu 

  (ceny energii obejmują koszty zakupu i dystrybucji obowiązujące w roku 2023 (ceny taryfowe Tauron C21), oraz  autokonsumpcję na poziomie 50%)

  PVPI_Koszty_business
  PVPI_business
  Przeczytaj:  Formalności wokół instalacji fotowoltaicznej - mogą potrwać nawet 2 lata!