pvpi indywidualne

PVPI – wskaźnik PV Profitability Index za kwiecień 2023

17 kwietnia, 2023 |

Eksperci z firmy Da Vinci Green Energy przygotowali kolejną edycję autorskiego wskaźnika PVPI – PV Profitability Index, określającego opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Najnowszy odczyt wskaźnika, uwzględniający  aktualne ceny energii, pokazuje, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się wg danych za marzec  2022 w  6 lat. 

Publikacja ma charakter ciągły i  porównuje dane z miesiąca na miesiąc. Z danych rynkowych wynika, że w ostatnim czasie trend odrobinę wyhamował z powodu zakończenia programu Mój Prąd 4.0 – który został zamknięty z powodu wyczerpania się budżetu przewidzianego na wypłaty dotacji. 

Pod koniec kwietnia br. spodziewane jest uruchomienie programu Mój Prąd 5.0, co z pewnością skróci czas zwrotu w inwestycję i ponownie zbliży go do 3-4 lat.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Niemniej nawet teraz, bez wsparcia w postaci ww.  dofinansowań instalacja fotowoltaiczna to wciąż najbardziej opłacalna, ekologiczna i przyszłościowa inwestycja. 

Warto przyjrzeć się lokalnym programom wsparcia – gminnym czy regionalnym. Dobrym pomysłem jest śledzenie informacji we własnym urzędzie gminy. Programy dotacyjne na adaptację w gospodarstwach domowych rozwiązań opartych na OZE stale pojawiają się rotacyjnie praktycznie w każdej z nich, i zdecydowanie tam znajdziecie najbardziej aktualne informacje co do ich bieżącej dostępności i wysokości. 


Zamów darmową konsultację


    📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


    6,09 lat na zwrot – z uwzględnieniem ulgi termomodernizacyjnej – to w kontekście minimum 20 lat taniej, bezpiecznej, ekologicznej energii wciąż bardzo dobra opcja na stabilizację rachunków oraz uniezależnienie się od wahania cen prądu.


    📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


    Kalkulacje stopy zwrotu 

    Przeczytaj:  Co to jest energia słoneczna, jak możemy ją wykorzystać?