fotowoltaika dla firm czy się opłaca

Fotowoltaika dla firm – czy warto?

21 listopada, 2022 |

.Odnawialne źródła energii mają ogromny potencjał. Nie chodzi tutaj jedynie o kwestie oszczędności, ale także o pozytywny wizerunek firmy. Wielu świadomych klientów zdecydowanie chętniej korzysta z usług firm, które dbają o środowisko naturalne. Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest więc szansą na to, by przedsiębiorstwo wyróżniało się na rynku.Przede wszystkim jednak ze względu na niestabilną sytuację geopolityczną warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Fotowoltaika dla firm – oszczędności

Ceny energii z tradycyjnych źródeł cały czas rosną. Z tego powodu wiele firm szuka sposobu na obniżenie rachunków. Montaż paneli fotowoltaicznych może okazać się rozwiązaniem tego problemu. Dzięki instalacji fotowoltaicznej energia pozyskiwana jest ze słońca, które jest jej darmowym źródłem. Przedsiębiorstwo, które zainwestowało w panele słoneczne, kupuje znacznie mniej prądu od podmiotów kontraktowych lub wytwórców energii. W pewnym stopniu firma staje się więc niezależna energetycznie.


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️️


Instalacja paneli słonecznych wraz z magazynami energii pozwala także znacznie ograniczyć problemy, jakie wiążą się z przerwami oraz ograniczeniami w dostawach prądu. Modernizacja sieci elektrycznej w okolicy firmy nie sprawi już, że konieczna będzie przerwa w produkcji. Warunkiem jest tutaj jednak montaż magazynów energii, które będą przechowywać nadmiar wyprodukowanego prądu. 

Czy fotowoltaika dla firm jest opłacalna?

Wiele obaw budzi fakt, że początkowe koszty związane z montażem instalacji są dosyć wysokie. To właśnie dlatego wielu przedsiębiorców wciąż ma obawy co do inwestycji. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to wydatek jednorazowy. W zamian przedsiębiorstwo otrzymuje dostęp do stabilnego źródła energii. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest wiele dotacji, kredytów oraz ulg na fotowoltaikę, dzięki czemu można znacznie zmniejszyć koszty stworzenia instalacji. 


📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


Zamów darmową konsultację


  Przeczytaj:  Fotowoltaika dla szpitali – czysta energia, czysty zysk dla finansów i zdrowia

  Fotowoltaika objęta jest stawką VAT wynoszącą 23 procent. Przedsiębiorca może więc odliczyć wartość podatku VAT od poniesionych kosztów całkowitych z tytułu montażu instalacji. Koszty instalacji są uznawane za koszty uzyskania przychodu.


  📞 Zadzwoń do nas: 723 001 522 i uzyskaj bezpłatną wycenę prac ☀️


  Koszty początkowe mogą więc zostać znacznie obniżone. Zarówno dzięki odliczeniom podatkowym ale też dzięki możliwościom skorzystania z rozmaitych dotacji czy dofinansowań. Da Vinci Green Energy na stałe i z sukcesami współpracuje z Agencją Kreacji i Strategii INTEGRACJA, która z ogromną efektywnością wspiera przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu dotacji.

  Sama instalacja fotowoltaiczna jest prawie bezobsługowa, a wielu producentów daje gwarancję, że ich produkty mogą bezawaryjnie pracować nawet przez 25 lat. Przedsiębiorca będzie musiał jedynie od czasu do czasu umyć panele, aby zachowały pełną efektywność. 

  Fotowoltaika dla firm – czy warto zainwestować w nią ze względu na wizerunek firmy?

  Wielu przedsiębiorców szczególną uwagę przykłada do kwestii ekonomicznych. Dla prawidłowego działania firmy jest to oczywiście bardzo ważne. Należy jednak wspomnieć o innych pozytywnych aspektach fotowoltaiki dla firm. Czy warto zainwestować w panele słoneczne ze względów marketingowych? Coraz więcej klientów bierze pod uwagę to, czy firma jest przyjazna środowisku. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie rósł. Przedsiębiorstwo, które zainwestuje w fotowoltaikę, stanie się zdecydowanie bardziej atrakcyjne w oczach klientów, także dzięki temu, że praca instalacji PV w bezpośredni sposób wpływa na obniżenie śladu węglowego.

  Fotowoltaika może mieć naprawdę duży wpływ na to, jak firma jest postrzegana przez potencjalnych klientów. Przedsiębiorstwo, które stawia na nowoczesne i ekologiczne technologie, budzi zdecydowanie większe zaufanie. Na rynku nie zawsze można konkurować jakością lub ceną, dlatego warto wyróżniać się w inny sposób. Panele fotowoltaiczne mogą sprawić, że firma zyska zupełnie nowe możliwości marketingowe!